eDokumenty

eDokumenty

Miej stały dostęp do przechowywanych w wersji elektronicznej dokumentów (regulaminów, taryf opłat i prowizji, tabel oprocentowania itp.) dostarczonych przez nasz Bank w technologii blockchain.

Co to są eDokumenty?

eDokumenty to usługa bankowa tzw. „Trwały nośnik” umożliwiająca użytkownikowi otrzymywanie dokumentów w wersji elektronicznej. Pozwala na bezpieczne zachowanie każdego dokumentu we wszystkich jego wersjach oraz uzyskanie swobodnego dostępu do niego z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Użyta technologia w sposób niezaprzeczalny gwarantuje niezmienność treści, formy oraz momentu publikacji dokumentu.

Każdy nasz Klient ma do dyspozycji system, który pozwala na sprawdzenie aktualności i autentyczności danego dokumentu poprzez użycie unikalnego numeru Hash udostępnionego przez Bank. Korzystanie z tego rozwiązania jest bardzo proste dla użytkownika i stanowi ekologiczną formę komunikacji pomiędzy Bankiem, a Klientem.

eDokumenty dzielimy na:

  • dokumenty publiczne – a więc dokumenty ogólnodostępne, czyli wszelkiego rodzaju regulaminy oraz cenniki (taryfy opłat i prowizji, tabele oprocentowania itp.)
  • dokumenty prywatne – a więc dokumenty spersonalizowane dla danego Klienta, między innymi: zestawienie opłat zawierających informacje o poniesionych kosztach i opłatach do rachunku oraz wszelkiego rodzaju inne dokumenty generowane przez bank dla klientów (mogą to być – wyciągi bankowe, dowody wpłat i wypłat, potwierdzenia przelewów, potwierdzenia założenia i likwidacji rachunków oraz lokat terminowych, umowy itp.)

eDokumenty to przede wszystkim:

Gwarancja niezmienności
Gwarancja niezmienności
masz pewność, że dokumenty wysłane przez bank się nie zmieniły, gwarantuje to technologia blockchain.
Aktywne informowanie
Aktywne informowanie
poinformujemy Cię o każdej zmianie w regulaminie czy taryfach SMS-em lub mailem.
Pełen dostęp
Pełen dostęp
przechowuj dokumenty w bezpieczny sposób, z możliwym dostępem przez 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Bądź na bieżąco i eko

Bądź EKO!

Dbasz o środowisko?

Chcesz mieć pod ręką wszystkie ważne dokumenty bankowe, np. regulaminy, cenniki? Przejdź na eDokumenty i uzyskaj dostęp do elektronicznej wersji swojej dokumentacji.


Jak uzyskać dostęp do eDokumentów?

Nie posiadasz jeszcze dostępu do eDokumentów? Aby rozpocząć ich otrzymywanie potrzebna jest na to Twoja zgoda. W tym celu złóż odpowiednią dyspozycję w bankowości internetowej (zakładka: UstawieniaZgody), a jeśli nie korzystasz z IB24, zapraszamy do naszego oddziału. Pamiętaj, by sprawdzić czy podany przez Ciebie numer telefonu komórkowego i adres email jest aktualny. Będzie on potrzebny do logowania i byś zawsze otrzymał powiadomienie o nowym dokumencie, który został do Ciebie wysłany.


Jak korzystać?

Każdy użytkownik naszego serwisu internetowego bez względu na to czy jest naszym klientem, czy też nie, ma stały dostęp do dokumentów publicznych. Aby się z nimi zapoznać wystarczy kliknąć przycisk eDokumenty znajdujący się w prawym górnym rogu naszej strony internetowej.

https://bsraciaz.pl/wp-content/uploads/2020/11/ikony_edokumenty.png

eDokumenty

Jesteś naszym Klientem?

Chcesz korzystać ze swoich dokumentów prywatnych w wersji elektronicznej? Możesz to zrobić na dwa sposoby:

  • jeśli posiadasz dostęp do konta przez system bankowości internetowej IB24
2
Wybierz
z menu eDokumenty
3
Przeglądaj
lub pobieraj przygotowane dla Ciebie dokumenty
  • jeśli nie posiadasz dostępu do konta przez internet, swoje dokumenty możesz przeglądać przez stronę na której właśnie jesteś
2
Podaj
identyfikator oraz wpisz hasło użytkownika
3
Przeglądaj
lub pobieraj przygotowane dla Ciebie dokumenty

Dlaczego warto

  • Wszystkie dokumenty bankowe masz w jednym, bezpiecznym miejscu.
  • Możesz z nich korzystać gdziekolwiek jesteś, bez względu na porę dnia.
  • Masz pewność że przesłane do Ciebie dokumenty są oryginalne bo zabezpieczone w technologi blockchain – ani Ty, ani my nie możemy ich usunąć ani zmienić.
  • Jesteś EKO, Bank nie musi drukować i wysyłać do Ciebie dokumentów papierowych, które wcześniej czy później i tak trafiają do kosza.
  • Nawet jeśli kiedykolwiek zrezygnujesz z naszych usług będziesz mógł wrócić do swoich dokumentów jeszcze przez okres 5 lat.

Zobacz także

SGB ID

Usługa identyfikacji elektronicznej SGB ID umożliwia bezpieczną weryfikację tożsamości drogą elektroniczną.

Więcej

Bankowość internetowa

Bankuj wygodnie i bezpiecznie przez internet, załatwiaj sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Więcej

MOJE eKonto

Cenisz sobie wygodę i niezależność? To konto jest właśnie dla Ciebie. Bankuj przez internet, płać za zakupy bezgotówkowo – BLIKIEM, telefonem lub zegarkiem.

0 zł za prowadzenie konta – wystarczy, że masz kartę debetową do konta.

Więcej