Bank Spółdzielczy w RaciążuAktualnościPłatności Xiaomi Pay dostępne dla naszych klientów

Płatności Xiaomi Pay dostępne dla naszych klientów

Banki Spółdzielcze SGB są jednymi z pierwszych w Polsce, które udostępniają swoim klientom Xiaomi Pay – zbliżeniowe płatności mobilne z wykorzystaniem opaski Mi Smart Band 6. Już teraz klienci naszego Banku posiadający kartę MasterCard oraz urządzenie Xiaomi mogą korzystać z tego rozwiązania.

Xiaomi Mi Band to najpopularniejsza marka opasek sportowych nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Użytkownicy cenią w niej niezawodność, dokładność pomiarów i wygodę użytkowania. Opaska jest doskonałym towarzyszem aktywności oraz codziennego życia. Pozwala rejestrować wyniki treningów, badać stan zdrowia czy jakość snu. Świetnie sprawdza się jako dyskretny i wygodny ekran do powiadomień ze smartfonu. Jedyną cechą, której do tej pory brakowało to możliwość płatności zbliżeniowych. Dzięki współpracy z MasterCard teraz to się zmienia. W Banku Spółdzielczym w Raciążu możemy już płacić za zakupy, używając wirtualnej karty płatniczej MasterCard zapisanej w formie tokena w opasce Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC.

Płatność Xiaomi Pay jest dostępna dla użytkowników kart MasterCard. Jej instalacja jest bardzo prosta – w jednym ze sklepów z aplikacjami (App Store lub Google Play) należy pobrać aplikację MiFit, zainstalować ją, a następnie sparować z opaską. Po podaniu danych karty płatniczej i potwierdzeniu tej operacji przy pomocy SMS, będzie można dokonywać transakcji płacąc opaską po zbliżeniu jej do terminala płatniczego.

Proces płatności nowym smart bandem jest bardzo prosty. Użytkownik Xiaomi Mi Band 6 NFC przed pierwszą płatnością danego dnia musi wybrać kartę zapisaną na opasce i podać ustawiony w aplikacji kod PIN. Tak „odblokowana” opaska pozwala na łatwe i szybkie płatności w ciągu 24 godzin, w czasie których bez przerwy pozostanie na nadgarstku użytkownika.