mObywatel w naszym Banku

Aplikacja mObywatel 2.0 wchodzi w nowy wymiar, dzięki czemu staje się coraz popularniejsza. Jest bezpłatna, wygodna, a dzięki niej masz wgląd do najważniejszych dokumentów oraz wielu dodatkowych usług. To także możliwość potwierdzenia tożsamości na przykład w urzędzie, sądzie, przychodni, na poczcie, u notariusza. Od dziś swoją tożsamość z dokumentem mObywatel (mDowodem) możesz potwierdzić również w naszym Banku.

Czym jest dokument mObywatel (mDowód)

Dokument mObywatel (mDowód) to dokument mobilny stwierdzający tożsamość użytkownika aplikacji mObywatel na terytorium Polski. Możesz potwierdzać nim tożsamość również w banku. Pamiętaj, że potwierdzenie tożsamości mDowodem wymaga Twojej obecności w placówce – by pracownik mógł osobiście sprawdzić dokument.
Aplikację mObywatel instalujesz na swoim smartfonie. Taki dokument możesz mieć zawsze przy sobie, nawet jeśli nie masz ze sobą portfela z innymi dokumentami.

W jakich sytuacjach może być Ci przydatny Dokument mObywatel (mDowód)?

To Twój nowy elektroniczny dokument tożsamości ważny w Polsce. Potwierdzisz nim swoją tożsamość załatwiając sprawy w urzędzie, sądzie, przychodni, na poczcie, u notariusza oraz banku.

Od teraz nie musisz nosić przy sobie dowodu osobistego. Wystarczy, że będziesz mieć telefon z mDowodem!

Co jest potrzebne, aby korzystać z Dokumentu mObywatel (mDowodu)?

Potrzebna jest darmowa aplikacja mObywatel, którą możesz pobrać na smartfon. Pobierzesz ją z zautoryzowanych sklepów (Google Play, AppStore). 

Jak skorzystać z aplikacji mObywatel?

Jeśli chcesz mieć dokumenty pod ręką w swoim telefonie, wystarczy tylko kilka kroków:

  • pobierz aplikację mObywatel z autoryzowanego sklepu (Google Play, AppStore) na swój telefon,
  • zapoznaj się z podstawowymi informacjami oraz zaakceptuj regulamin,
  • dodaj dokument – zaloguj się np. przez SGBID (profilem zaufanym) i postępuj zgodnie z instrukcją na ekranie telefonu.

Pamiętaj!

mDowód nie jest dowodem osobistym. To zupełnie nowy, elektroniczny dokument tożsamości, który różni się od dowodu osobistego serią i numerem, datą wydania czy terminem ważności. mDowodu nie użyjesz, gdy wyjeżdżasz za granicę i musisz okazać dokument podczas kontroli granicznej lub gdy składasz wniosek o nowy dowód osobisty. W tych sytuacjach musisz posłużyć się tradycyjnym dowodem osobistym lub paszportem.

Więcej informacji o mObywatel uzyskasz TUTAJ >>>