Bank Spółdzielczy w RaciążuAktualnościLeśna ZaDyszka w Szulmierzu

Leśna ZaDyszka w Szulmierzu

Za nami VII edycja LEŚNEJ ZADYSZKI w SZULMIERZU! Zawodów organizowanych w urokliwym miejscu w Gminie Regimin mających na celu promocję regionu, a także biegania, jazdy na rowerze oraz zdrowego stylu życia. Zachęcających do uprawiania sportu szczególnie na terenach leśnych. Kto biegał po lesie ten wie, jakie to przyjemne, kto nie próbował – miał właśnie wspaniałą okazję!

Trasą biegu była 5 kilometrowa pętla rozpoczynająca się na terenie przyległym do leśniczówki w bezpośrednim sąsiedztwie hodowli danieli. Prowadziła przez dukty leśne (4 km) oraz częściowo drogą asfaltową (1km). Przebieg trasy został tak opracowany, aby jak najpełniej pokazać piękno mazowieckiej przyrody i oprócz rywalizacji sportowej miał również walory edukacyjne i poznawcze.

Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w trzech biegach oraz cross duathlonie. Do wyboru były: bieg na dystansie 5 km (1 pętla) Nordic Walking – 5 km (1 pętla) bieg na dystanse 10 km (2 pętle) oraz Cross Duathlon na dystansie 2,5 km biegu – 7,5 km jazdy na rowerze (cross) – 2,5 km biegu.

Przewidziano również biegi dla dzieci na dystansie 1,5 km bez klasyfikacji, ku uciesze milusińskich.

Na imprezie nie zabrakło również nagród! W biegu na 5 km, marszu Nordic Walking na 5 km oraz w biegu na 10 km nagrody zostały wręczone za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz open wśród kobiet i mężczyzn. W Cross Duathlonie wręczono nagrody za trzy pierwsze miejsca w kategoriach kobiet i mężczyzn. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali okolicznościowy medal, a po biegu regenerujący posiłek.

Dodatkową atrakcją było losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów, w tym również przez nasz Bank.

My również uczestniczyliśmy w imprezie i to nie tylko wystawiając nasz namiot w którym można było zapoznać się z naszą ofertą ale przede wszystkim czynnie biorąc udział w zawodach. Nasz ACTIVE TEAM w postaci zarówno pracowników jaki sympatyków Banku dobrze się bawiąc dzielnie walczył o jak najlepsze miejsca. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, widać że jest MOC!

Tu należy szczególnie pogratulować Pani Malwinie Gajewskiej (prywatnie małżonce Dyrektora naszego Oddziału w Raciążu) która zajęła I miejsce wśród kobiet (kategoria wiekowa 30 – 39 lat) w marszu Nordic Walking na dystansie 5km oraz Pani Monice Lazarskiej która zajęła III miejsce wśród kobiet (kategoria OPEN) w marszu Nordic Walking na dystansie 5km – BRAWO!