Bank Spółdzielczy w RaciążuAktualnościUważaj na dezinformację płynącą z sieci w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

Uważaj na dezinformację płynącą z sieci w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni sytuacją za naszą wschodnią granicą. W związku z nią, prosimy Cię o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Bezpieczeństwo pieniędzy

Zapewniamy, że pieniądze, które są na kontach w naszym banku oraz całym systemie bankowym, są całkowicie bezpieczne!

Zapoznaj się z komunikatem KNF na temat bezpieczeństwa polskiego sektora bankowego >>>

Dodatkowo przypominamy, że wszystkie depozyty w Polsce do kwoty 100 tys. euro są objęte stuprocentową gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Uważaj na oszustów

Takie sytuacje to czas zwiększonej aktywności cyberoszustów. Pamiętaj, żeby zachować czujność i stosować się do zasad bezpieczeństwa. Nie podawaj nikomu swoich danych do bankowości internetowej i nie klikaj w linki w SMS-ach i mejlach. Z dystansem podchodź również do informacji rozprzestrzenianych przez media społecznościowe, zwłaszcza tych ostrzegających przed ograniczeniami w dostępie do pieniędzy, prądu czy internetu. Są to działania socjotechniczne mające na celu wywołanie dezinformacji i paniki. Zanim w coś uwierzysz, sprawdź, czy źródło informacji jest wiarygodne. 

Wypłaty gotówki

Nie musisz gromadzić gotówki. Nie narażaj siebie na ryzyko jej utraty! Wypłacając większe kwoty, narażasz się na niebezpieczeństwo i to nie wynikające z działań wojennych, a przestępców wykorzystujących takie okazje. Twoje oszczędności są u nas bezpieczne i cały czas możesz płacić bezgotówkowo, np. za pomocą karty lub BLIK-A. Jeśli potrzebujesz doraźnie gotówki, na bieżąco uzupełniamy jej zapasy w naszych placówkach bankowych z obsługą kasową oraz w bankomatach.

Zapoznaj się z komunikatem Narodowego Banku Polskiego na temat stanu gotówki >>>

Bądź uważny! Zachowaj rozwagę i spokój!

Nie poddawaj się manipulacjom cyberoszustów!