Bank Spółdzielczy w RaciążuAktualnościIV Edycja RakReaton – ruszyły zapisy

IV Edycja RakReaton – ruszyły zapisy

Pomaganie i sport to w Bankach Spółdzielczych SGB dwie rzeczy, które idą ze sobą w parze – nie tylko w Wyzwaniu Sportowym SGB. 1 września rozpocznie się czwarta kampania Złotej Wstążki, której towarzyszy ogólnopolskie wyzwanie sportowe RakReaton. SGB-Bank jest partnerem akcji od samego początku. 

Serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnym wyzwaniu! Wiemy, że Was jak i nas rusza pomaganie. Dlatego już teraz w aplikacji Activy można dołączyć do rozgrzewki, albo od 1 września w RakReatonie (przejście nastąpi automatycznie) i przez cały miesiąc zbierać kilometry dla dzieci i nastolatków, które chorują onkologicznie.

RakReaton – wspólny cel

Cel wyzwania jest jeden: chcemy pokonać we wrześniu 1 milion 200 tys. km. milion kilometrów. Jeśli nam się to uda, wybrani partnerzy przekażą 120 000 złotych na leczenie dzieci i nastolatków chorych na raka. 

Liczy się każdy wysiłek fizyczny – spacer, nordic walking, bieg, jazda na rowerze. Nie musisz być sportowcem, miłośniczką maratonów, czy fanem dwóch kółek… wystarczy, że podczas spaceru włączysz Activy i razem z nami będziesz zbierać kilometry.

3 kategorie aktywności

W tym roku w aplikacji możesz wziąć udział w kategoriach:

1. Nogi – dostępne aktywności: bieg, bieg trailowy. spacer, nordic walking, wędrówka, bieg narciarski, ski-tour, wózek inwalidzki, bieżnia – zapis GPS

2. Koła – dostępne aktywności: rower, rower szosowy, rower gravelowy, rower górski, rower elektryczny, hulajnoga, rolki/wrotki, deskorolka, rower ręczny, stacjonarny – zapis GPS

3. Kroki – NOWOŚĆ! Wystarczy, że połączysz źródło kroków z aplikacją Google Fit/Apple Zdrowie lub zegarkiem Garmin/Polar. Dzięki temu Twój każdy krok zostanie wliczony do wyzwania. Informacje o tym jak połączyć źródło kroków znajdziesz na stronie https://help.activy.pl/zrodlo-kroki 

Jak działa monitorowanie aktywności fizycznej?

Twoją aktywność i pokonane kilometry monitoruje aplikacja Activy, partner technologiczny RakReatonu. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację swoim urządzeniu mobilnym. 

Pamiętaj, że w wyzwaniu możesz zapisywać każdą z dostępnych kategorii. Jeżeli połączysz źródło kroków, to nie musisz uruchamiać aplikacji za każdym razem jak idziesz na spacer. W aplikacji dostępny jest ranking indywidualny oraz zespołowy, a w nich ranking łączony wszystkich kategorii oraz osobne rankingi kategorii: nogi, koła, kroki.

Jak dołączyć do wyzwania?

Od wzięcia udziału w wyzwaniu dzieli Cię kilka prostych kroków: 

 1. Pobierz aplikację Activy i załóż konto. Aplikacja jest dostępna na platformie ▶ Google Play oraz ▶ App Store
 1. Wybierz konkursy otwarte ▶ RakReaton – rusza nas pomaganie ▶ Dołączam
 1. Po tych krokach jesteś już aktywnym uczestnikiem/uczestniczką wyzwania. 
 2. Nie zapomnij o połączeniu źródła kroków.
 3. Dodatkowo w aplikacji możesz stworzyć swój zespół:
  • zbierz grupę od 5 do 7 osób, tak aby w dniu startu móc połączyć siły w rywalizacji z innymi zespołami
  • wejdź w widok rankingów (puchar na dole strony)  Grupowe  Zespoły. Tutaj znajdziesz listę już utworzonych zespołów: dołącz do jednego z nich lub wybierz przycisk „Stwórz zespół”. Nadaj mu nazwę i opcjonalnie hasło  utwórz lub dołącz do istniejącego zespołu  kliknij „Dołączam do zespołu” i wpisz hasło (jeśli jest zabezpieczony)
  • Gotowe! 🙂

Przydatne informacje

 • Pamiętaj, że każdorazowo przed treningiem wybierasz rodzaj aktywności
 • Konto możesz połączyć z aplikacjami: Strava, Garmin Connect lub Polar Flow. Nie trzeba rezygnować z dotychczasowych aplikacji! Pamiętaj, że trasy będą zapisywane dopiero od momentu zsynchronizowania kont
 • Ruszasz się, kiedy masz na to ochotę. Nie musisz nigdzie deklarować swoich zamiarów, ale pamiętaj, że im więcej aktywności, tym lepszy wynik ogólnego wyzwania!
 • Do RakReatonu możesz dołączyć w dowolnym czasie od 1 do 30 września – jednak wyniki są zapisywane dopiero od momentu dołączenia do wyzwania
 • Informacje o wyzwaniu znajdziesz również na stronie https://rakreaton2023.activy.app/ 

Dołącz do RakReaton i zacznij pomagać!