Bank Spółdzielczy w RaciążuAktualności2 miliony kilometrów! Wyzwanie Sportowe SGB dociera do asteroidy!

2 miliony kilometrów! Wyzwanie Sportowe SGB dociera do asteroidy!

Według danych amerykańskiej agencji NASA, 13 czerwca 2024 roku przeleci nad Ziemią asteroida 2024 KJ2, czyli obiekt o średnicy kilkudziesięciu metrów. Jego przelot został sklasyfikowany jako „znaczący”, choć nie będzie stanowił dla naszej planety żadnego zagrożenia.

Asteroida przeleci w odległości 2 mln kilometrów od Ziemi. To:

  • ponad 5 razy dalej niż wynosi odległość między naszym globem i Księżycem (384.400 km)
  • i nieco więcej niż odległy od Ziemi punkt libracyjny, czyli miejsce, w którym równoważą się siły przyciągania Słońca i Ziemi.

W takim punkcie obiekt typu satelita mógłby sobie zawisnąć i nie były przyciągany przez żadne z ciał niebieskich.

Dlaczego o tym piszemy?

Otóż uczestnicy Wyzwania Sportowego SGB już teraz wykręcili-wybiegali-i-wychodzili 2 miliony kilometrów, które dzielić nas będą od asteroidy!

„Kopnęliśmy się” razem na asteroidę! Czyż to nie jest piękne?

W Wyzwaniu Sportowym SGB biorą udział zarówno pracownicy, jak i tysiące sympatyczek i sympatyków Banków Spółdzielczych SGB z całej Polski. Jest nas łącznie ponad 8300! Każdego dnia dorzucamy do wspólnego konta kilka tysięcy kilometrów, pokonywanych dla zdrowia, sportowej rywalizacji i zwykłej przyjemności.

Biegamy, jeździmy na rowerach, rolkach i wrotkach, spacerujemy, uprawiamy nordic walking i… bijemy kolejne rekordy. Ten rok jest absolutnie rekordowy – staliśmy się największą tego rodzaju imprezą w całej Polsce, mamy najwięcej uczestników pod logiem jednego organizatora firmowego, pokonaliśmy już ponad 2 miliony kilometrów, a zanim zbliży się do nas 2024 KJ2, będziemy mieli już na liczniku… no, poczekajmy z deklaracjami…

Fajna zabawa, wielka frajda i długa droga za nami, i jeszcze trochę przed nami. Wyzwanie Sportowe SGB kończy się 9 czerwca, ale przecież nikt nie przeszkodzi nam dalej prowadzić sportowy tryb życia.

Co przed nami? Otóż przed nami Wenus – 38 milionów kilometrów i Mars, około 54,6 mln kilometrów. Czyli jest jeszcze sporo do zrobienia…

O czym uprzedzamy lojalnie i dyskretnie. Szykujcie się na Marsa!

Materiał przygotowany przez SGB-Bank S.A.