Bank Spółdzielczy w RaciążuKomunikatyInformacja o łączeniu Banków

Informacja o łączeniu Banków

Informacja o połączeniu Banku Spółdzielczego w Raciążu (bank przejmujący) i Banku Spółdzielczego w Gąsocinie (bank przejmowany).

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność poinformować, że 30 września 2017 roku za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego nastąpi prawne i organizacyjne połączenie Banku Spółdzielczego w Raciążu (bank przejmujący) i Banku Spółdzielczego w Gąsocinie (bank przejmowany).

Od 01 października 2017 roku obydwa banki będą działały pod nazwą naszego Banku jako:

BANK SPÓŁDZIELCZY W RACIĄŻU

W wyniku połączenia nasz Bank stanie się następcą prawnym i wstąpi w prawa i obowiązki Banku Spółdzielczego w Gąsocinie. Siedziba Centrali Banku pozostanie w Raciążu.

Przyłączenie Banku Spółdzielczego w Gąsocinie jest efektem długotrwałych negocjacji organów statutowych obu banków. Bank Spółdzielczy w Gąsocinie otrzymał propozycje połączenia od innych banków spółdzielczych, a decyzja o wyborze naszego banku zdeterminowana była faktem, iż od wielu lat Bank Spółdzielczy w Raciążu plasuje się w gronie najlepszych banków spółdzielczych w regionie.

Efektem fuzji będzie zwiększenie terenu działalności naszego Banku. Wykaz jednostek organizacyjnych Banku poszerzony zostanie o trzy placówki położone: przy ul. Głównej 25 w Gąsocinie, przy ul. Ciechanowskiej 20 w Sońsku i przy ul. Ciechanowskiej 21 w Ojrzeniu. Konsolidując banki organizacyjnie, połączymy różne kompetencje i doświadczenia. Wykorzystamy to, co najlepsze, aby nadal zapewniać Państwu szeroką i nowoczesną ofertę produktową.

Połączenie banków nie nakłada na Klientów żadnych dodatkowych obowiązków. Numery rachunków bankowych nie ulegną zmianie, aktywne pozostaną wszystkie loginy i hasła, a także karty i numery PIN. W związku z połączeniem warunki i zasady świadczenia usług nie ulegną zmianie.

Prowadzony proces łączeniowy wpłynie na zwiększenie pozycji konkurencyjnej naszego Banku na rynku usług finansowych, umożliwi wsparcie lokalnych firm, pozwoli być blisko tych, którzy szukają bezpiecznego, stabilnego, a przede wszystkim zaufanego partnera w przedsięwzięciach finansowych.

Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie i zapraszamy do dalszej współpracy.

Z poważaniem:
Zarząd Banku Spółdzielczego w Raciążu