MOJE IKE

Jeśli chcesz gromadzić dodatkowe środki i efektywnie oszczędzać z myślą o emeryturze, Indywidualne Konto Emerytalne MOJE IKE jest dla Ciebie.

MOJE IKE

O IKE

0zł
za otwarcie i prowadzenie konta
6,45% przez pierwsze 3 miesiące po otwarciu konta
wypłaty bez utraty naliczonych odsetek
Limit wpłat na IKE w 2024 roku wynosi 23 472 zł

Kto może założyć IKE?

Posiadaczem IKE może być każda pełnoletnia osoba, bez względu na formę osiąganych dochodów, a także osoba, która ukończyła 16 lat i w ciągu danego roku kalendarzowego osiągała dochody ze stosunku pracy. Umowa o prowadzenie rachunku zawierana jest na czas nieokreślony.

Wpłaty na IKE

Wpłaty na IKE mogą być wnoszone w formie gotówkowej lub bezgotówkowej, w dowolnym czasie. Częstotliwość i wysokości dokonywanych wpłat zależy tylko od Ciebie. Łączna kwota dokonywanych w danym roku wpłat nie może jednak przekroczyć rocznego limitu wpłat określonego w ustawie o IKE.

Wypłata środków z IKE

Posiadacz rachunku IKE może dokonać wypłaty środków zarówno w formie jednorazowej lub wypłaty w ratach, po spełnieniu warunków określonych w ustawie o IKE.

Opodatkowanie środków na IKE

IKE to szczególnie korzystna forma dodatkowego oszczędzania na emeryturę, gdyż odsetki od zgromadzonych środków nie są opodatkowane tzw. podatkiem Belki.

Dlaczego warto?


  • Brak wpłaty minimalnej – możliwość deponowania nawet niewielkich kwot
  • Odsetki od zgromadzonych środków zwolnione z podatku od zysków kapitałowych
  • Dziedziczenie zgromadzonego kapitału 
  • Dowolność sposobu wypłaty środków – jednorazowo bądź w ratach
  • Możliwość wcześniejszego wycofania środków

Jak korzystać?

Obsługuj swoje konto tak jak Ci wygodnie, przez serwis internetowy IB24 lub aplikację mobilną Mój Bank.

Bankowość internetowa

Bankuj wygodnie i bezpiecznie przez internet, załatwiaj sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Więcej

Mój Bank

Mój Bank to aplikacja mobilna systemu bankowości internetowej Banku Spółdzielczego w Raciążu. Umożliwia swobodny, bezpieczny i skuteczny dostęp do Twoich finansów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdujesz.

Więcej

Placówki

Odwiedź nasze oddziały i punkty obsługi Klienta.

Więcej

Jak założyć

Odwiedź
dowolny oddział naszego Banku.
Wybierz
konto które najbardziej Cię interesuje.
Podpisz
umowę i korzystaj z konta.

Zobacz także

e-lok@ta

Dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu zarabiasz więcej niż na tradycyjnej lokacie założonej w placówce Banku.

Więcej

MOJE eKonto

Cenisz sobie wygodę i niezależność? To konto jest właśnie dla Ciebie. Bankuj przez internet, płać za zakupy bezgotówkowo – BLIKIEM, telefonem lub zegarkiem.

0 zł za prowadzenie konta – wystarczy, że masz kartę debetową do konta.

Więcej

MOJA Pożyczka Hipoteczna

Masz niezrealizowane plany, na które długo byś oszczędzał, a których nie da się zrealizować kredytem gotówkowym. Najwyższy czas je zrealizować!

Więcej

Oświadczenie o nieuwzględnianiu głównych niekorzystnych skutków decyzji inwestycyjnych dla czynników zrównoważonego rozwoju

Niniejsze oświadczenie opublikowano celem spełnienia obowiązków informacyjnych wymaganych na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2088 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych (SFDR) oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088 (taksonomia).

 Bank Spółdzielczy w Raciążu oświadcza, że jako twórca produktu emerytalnego IKE nie bierze pod uwagę głównych niekorzystnych skutków swoich decyzji inwestycyjnych dla czynników zrównoważonego rozwoju. Jest to wynik oferowania przez Bank produktów emerytalnych IKE w formie rachunku oszczędnościowego, na którym gromadzone są środki pieniężne klienta. Forma oferowanego produktu emerytalnego oraz zakres wykonywanej przez Bank działalności uniemożliwiają aktywne zarządzanie środkami klientów, stąd też produkt nie wprowadza ryzyk dla zrównoważonego rozwoju, o których mowa art. 2 pkt 22 SFDR.

Inwestycje w ramach tego produktu finansowego nie uwzględniają unijnych kryteriów dotyczących zrównoważonej środowiskowo działalności gospodarczej.