Jubileusz 90-lecia naszego Banku

          Rok 2019 jest dla Banku Spółdzielczego w Raciążu rokiem szczególnym, ponieważ obchodzimy w nim 90-lecie jego powstania. Z tej okazji w pierwszą sobotę września odbyła się w gościńcu "Marszałkówka" gala jubileuszowa banku, na którą oprócz Rady Nadzorczej, Zarządu, pracowników Banku,  przybyło wielu gości: klientów, przedstawicieli samorządów, kultury, oświaty oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

 

          Na gali jako pierwszy głos zabrał przewodniczący Rady Nadzorczej Pan Kazimierz Miklewski, który pracę w naszym Banku rozpoczął w 1969 roku. Powitał on zebranych oraz wyraził podziękowanie za udział w uroczystości. Podkreślił, iż obecność tak wielu znakomitych gości to wyraz uznania przede wszystkim dla założycieli banku i kontynuatorów ich dzieła. Jubileusz banku, to nie tylko święto byłych i obecnych pracowników banku, to przede wszystkim święto jego klientów oraz udziałowców, którzy na co dzień mogą korzystać z jego usług. Bank Spółdzielczy w Raciążu od lat dzięki swoim działaniom służy mieszkańcom nie tylko Raciąża, ale także okolicznych gmin przyczyniając się do rozwoju gospodarczego regionu.

 

          W tak uroczystym dniu nie obyło się oczywiście bez przedstawienia, długiej bo już 90-letniej historii BS w Raciążu. Opowiedział o niej obecny Prezes Zarządu Pan Piotr Pniewski, a dopełnieniem jego słów była historia banku malowana piaskiem, którą w nietuzinkowy sposób przedstawiła artystka Jolanta Mensfeld-Niziołek.

 

          Podczas jubileuszu, dla kierownictwa i załogi, za wieloletnią pracę i współpracę z innymi organizacjami popłynęły podziękowania. Kapituła Odznaczeń Krajowego Związku Banków Spółdzielczych honorową Złotą Odznaką im. Franciszka Stefczyka "Za zasługi dla spółdzielczości bankowej" uhonorowała: Mirosława Jabłonowskiego, Ewę Lewandowską, Annę Ludwiczak, Włodzimierza Mazińskiego, Edmunda Michalskiego, Annę Oliszewską, Roberta Pankowskiego, Izabelę Pawłowską, Piotra Pniewskiego, Jana Wiesława Pokropskiego, Piotra Rajkowskiego, Adama Stawińskiego i Marzenę Włudarz.

 

          Złotą Odznaką Spółdzielczej Grupy Bankowej wyróżnieni zostali: Anna Błaszkowska, Wojciech Bońkowski, Barbara Cienkuszewska, Gabriela Cieślak, Lucyna Gorzkiewicz, Janina Hermanowska, Anna Kanowska, Stanisława Makowska, Wiesława Mioduszewska, Romuald Ryziński, Marianna Sadowska, Szymon Stefański, Bogumiła Werlińska i Leszek Widecki.

 

          Kapituła Odznaczeń Spółdzielczej Grupy Bankowej, w dowód uznania za działalność na rzecz wzmacniania i rozwoju spółdzielczości bankowej przyznała "Platynową Odznakę Spółdzielczej Grupy Bankowej" Kazimierzowi Miklewskiemu, byłemu Prezesowi, a obecnemu Przewodniczącemu Rady Nadzorczej. To m.in. dzięki jego wytrwałej pracy i bogatemu doświadczeniu udało się stworzyć z małego lokalnego banku spółdzielczego, nowoczesną i doskonale funkcjonującą placówkę bankową, wielokrotnie nagradzaną i wyróżnianą zaszczytnymi tytułami.

  

          Podczas gali Zarząd Banku Spółdzielczego w Raciążu w podziękowaniu "Za wspólne tworzenie historii" przyznał wyróżnienia w postaci okolicznościowych dyplomów oraz statuetek, które otrzymali: Jerzy Jaworski, Kazimierz Miklewski, Michał Krakowiak, Mirosław Skiba, Michał Ołdakowski, Zbigniew Forenc, Mariusz Piasecki oraz przybyli przedstawiciele samorządów.

 

          Specjalne podziękowania za wieloletnią i owocną współpracę z Bankiem złożyli Burmistrz Mariusz Godlewski, dyrektor MCKSiR w Raciążu Artur Adamski i dyrektor Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu Andrzej Nizielski. Burmistrz Raciąża podkreślił, że jako mieszkaniec i gospodarz miasta od lat przygląda się rozwojowi Banku Spółdzielczego w Raciążu i jest dumny, że w jego mieście znajduje się taka instytucja, która rozsławia miasto na cały kraj. Dodał również, że dzięki wsparciu BS Raciąż udało się zrealizować wiele przedsięwzięć i imprez miejskich.

 

          Na gali jubileuszowej nie zabrakło również występów artystycznych które uświetniły imprezę. Prawdziwie widowiskowe show muzyczne zaprezentowała Agnieszka Flis (Agnes Violin), polska skrzypaczka, która jako jedyna w Europie gra na autorskich diamentowych elektrycznych skrzypcach.

 

 

 

          Wszystkim przybyłym, ale i tym nie obecnym dziękujemy za współpracę, za wspólne tworzenie historii Banku. Wierzymy, że wspólnie możemy budować siłę kulturową i gospodarczą naszego regionu, naszej małej ojczyzny. 

Dziękujemy za zaufanie.

Zobacz także

Komunikaty

Zmiana daty podania wyników losowania

Informujemy, że decyzją Dyrektora Izby Administracji Skarbowej zatwierdzony został aneks do Regulaminu Loterii promocyjnej "Lokata SGB (Zima 2019)"...

więcej

Licytacje nieruchomości

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z obwieszczeniami licytacji nieruchomości położonych gminie Sońsk.

więcej