Naucz swoją pociechę oszczędzania

Szanowni rodzice,

Wielu z nas chce, by ich dzieci od wczesnych lat uczyły się szacunku do pieniędzy oraz podejmowania rozsądnych decyzji zakupowych. 

Jak tego dokonać?

W świetle prawa dzieci poniżej 13 roku życia nie posiadają zdolności do czynności prawnych, w tym między innymi do korzystania samodzielnie z usług bankowych. Proponowane przez nasz Bank Konto JUNIOR wraz z usługą Bankowości dla najmłodszych, zakładane jest w ramach rachunku rodzica i pozwala dzieciom gromadzić oszczędności w elektronicznych skarbonkach poprzez aplikację instalowaną na urządzeniach mobilnych. Pomaga to w nauce oszczędzania, jednocześnie wdrażając dzieci w "świat bankowości internetowej" pod pełnym nadzorem jego opiekunów. 
Bankowość dla najmłodszych uczy, jak rozsądnie dysponować pieniędzmi. Dzięki temu, już najmłodsze dzieci połączą zabawę z nauką zarządzania własnym budżetem. Posiadanie "dziecięcego konta oszczędnosciowego" może sprzyjać edukacji bankowej oraz kształcić aktywność przedsiębiorczą dzieci.

Jak założyć konto?

Konto JUNIOR może założyć każdy rodzic, który posiada dostęp do własnego konta osobistego poprzez system bankowości internetowej IB24. RagulaminInstrukcja użytkownika.

Konto JUNIOR jest całkowicie bezpłatne. Bank nie pobiera żadnych opłat związanych z jego założeniem i obsługą. Również pobranie i instalacja aplikacji jest darmowa. Więcej o aplikacji.

Środki na koncie oprocentowane są już od pierwszej złotówki, a oprocentowanie jest zmienne i wynosi obecnie aż 3% w skali roku do 5 tyś zł, (oprocentowanie opatre na stopie referencyjnej NBP - do 5 tyś. zł st.referencyjna plus marża 1,5 p.p., powyżej 5 tyś. zł st. referencyjna minus marża 1 p.p.).

Zachęcamy do założenia konta oszczędnościowego JUNIOR, dzięki niemu Państwa dziecko będzie miało możliwość nauczyć się, pod waszym nadzorem, świadomego oszczędzania i zarządzania pieniędzmi oraz zdobyć praktyczną umiejętność obsługi konta bankowego.

Jeśli nie posiadają Państwo jeszcze dostępu do swojego Konta osobistego poprzez system IB24 to usługę można uruchomić w każdej chwili w dowolnej placówce naszego Banku - przypominamy, iż obecnie usługa IB24 do wszystkich kont osobistych jest darmowa.

Zobacz także

Komunikaty

Informacje dla klientów w związku z epidemią

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo: zostań w domu i korzystaj z banku przy pomocy elektronicznych kanałów dostępu.

więcej