Jubileusz 90-lecia naszego Banku

          Rok 2019 jest dla Banku Spółdzielczego w Raciążu rokiem szczególnym, ponieważ obchodzimy w nim 90-lecie jego powstania. Z tej okazji w pierwszą sobotę września odbyła się w gościńcu "Marszałkówka" gala jubileuszowa banku, na którą oprócz Rady Nadzorczej, Zarządu, pracowników Banku,  przybyło wielu gości: klientów, przedstawicieli samorządów, kultury, oświaty oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

 

          Na gali jako pierwszy głos zabrał przewodniczący Rady Nadzorczej Pan Kazimierz Miklewski, który pracę w naszym Banku rozpoczął w 1969 roku. Powitał on zebranych oraz wyraził podziękowanie za udział w uroczystości. Podkreślił, iż obecność tak wielu znakomitych gości to wyraz uznania przede wszystkim dla założycieli banku i kontynuatorów ich dzieła. Jubileusz banku, to nie tylko święto byłych i obecnych pracowników banku, to przede wszystkim święto jego klientów oraz udziałowców, którzy na co dzień mogą korzystać z jego usług. Bank Spółdzielczy w Raciążu od lat dzięki swoim działaniom służy mieszkańcom nie tylko Raciąża, ale także okolicznych gmin przyczyniając się do rozwoju gospodarczego regionu.

 

          W tak uroczystym dniu nie obyło się oczywiście bez przedstawienia, długiej bo już 90-letniej historii BS w Raciążu. Opowiedział o niej obecny Prezes Zarządu Pan Piotr Pniewski, a dopełnieniem jego słów była historia banku malowana piaskiem, którą w nietuzinkowy sposób przedstawiła artystka Jolanta Mensfeld-Niziołek.

 

          Podczas jubileuszu, dla kierownictwa i załogi, za wieloletnią pracę i współpracę z innymi organizacjami popłynęły podziękowania. Kapituła Odznaczeń Krajowego Związku Banków Spółdzielczych honorową Złotą Odznaką im. Franciszka Stefczyka "Za zasługi dla spółdzielczości bankowej" uhonorowała: Mirosława Jabłonowskiego, Ewę Lewandowską, Annę Ludwiczak, Włodzimierza Mazińskiego, Edmunda Michalskiego, Annę Oliszewską, Roberta Pankowskiego, Izabelę Pawłowską, Piotra Pniewskiego, Jana Wiesława Pokropskiego, Piotra Rajkowskiego, Adama Stawińskiego i Marzenę Włudarz.

 

          Złotą Odznaką Spółdzielczej Grupy Bankowej wyróżnieni zostali: Anna Błaszkowska, Wojciech Bońkowski, Barbara Cienkuszewska, Gabriela Cieślak, Lucyna Gorzkiewicz, Janina Hermanowska, Anna Kanowska, Stanisława Makowska, Wiesława Mioduszewska, Romuald Ryziński, Marianna Sadowska, Szymon Stefański, Bogumiła Werlińska i Leszek Widecki.

 

          Kapituła Odznaczeń Spółdzielczej Grupy Bankowej, w dowód uznania za działalność na rzecz wzmacniania i rozwoju spółdzielczości bankowej przyznała "Platynową Odznakę Spółdzielczej Grupy Bankowej" Kazimierzowi Miklewskiemu, byłemu Prezesowi, a obecnemu Przewodniczącemu Rady Nadzorczej. To m.in. dzięki jego wytrwałej pracy i bogatemu doświadczeniu udało się stworzyć z małego lokalnego banku spółdzielczego, nowoczesną i doskonale funkcjonującą placówkę bankową, wielokrotnie nagradzaną i wyróżnianą zaszczytnymi tytułami.

  

          Podczas gali Zarząd Banku Spółdzielczego w Raciążu w podziękowaniu "Za wspólne tworzenie historii" przyznał wyróżnienia w postaci okolicznościowych dyplomów oraz statuetek, które otrzymali: Jerzy Jaworski, Kazimierz Miklewski, Michał Krakowiak, Mirosław Skiba, Michał Ołdakowski, Zbigniew Forenc, Mariusz Piasecki oraz przybyli przedstawiciele samorządów.

 

          Specjalne podziękowania za wieloletnią i owocną współpracę z Bankiem złożyli Burmistrz Mariusz Godlewski, dyrektor MCKSiR w Raciążu Artur Adamski i dyrektor Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu Andrzej Nizielski. Burmistrz Raciąża podkreślił, że jako mieszkaniec i gospodarz miasta od lat przygląda się rozwojowi Banku Spółdzielczego w Raciążu i jest dumny, że w jego mieście znajduje się taka instytucja, która rozsławia miasto na cały kraj. Dodał również, że dzięki wsparciu BS Raciąż udało się zrealizować wiele przedsięwzięć i imprez miejskich.

 

          Na gali jubileuszowej nie zabrakło również występów artystycznych które uświetniły imprezę. Prawdziwie widowiskowe show muzyczne zaprezentowała Agnieszka Flis (Agnes Violin), polska skrzypaczka, która jako jedyna w Europie gra na autorskich diamentowych elektrycznych skrzypcach.

 

 

 

          Wszystkim przybyłym, ale i tym nie obecnym dziękujemy za współpracę, za wspólne tworzenie historii Banku. Wierzymy, że wspólnie możemy budować siłę kulturową i gospodarczą naszego regionu, naszej małej ojczyzny. 

Dziękujemy za zaufanie.

Zobacz także

Komunikaty

Informacje dla klientów w związku z epidemią

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo: zostań w domu i korzystaj z banku przy pomocy elektronicznych kanałów dostępu.

więcej